Satın Aldığınız Ürünlere İlişkin;

Teslimatın yapıldığı tarihten itibaren 7 gün içerisinde cayma hakkınızı kullanabilirsiniz. Müşteri; iptal, iade ve değişim ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği (RG:27.11.2014/29188) hükümleri ile yürürlükteki diğer yasalara tabidir.

İadesi onaylanan ürün bedellerinizin (satış gerçekleşmiş ve ürün ücreti hesabımıza geçmiş, ilgili bankalardan da teyit alınmış olması şartı ile) iadesi kredi kartınıza 3 (üç) iş günü banka hesabınıza ise 7 (yedi) iş günü içerisinde hesabınıza aktarılmaktadır.

İade ve değişim talebi sürecinin başlatılabilmesi için durumu 0 530 977 55 55 numaralı telefon hattımıza ya da info@onlinedonanim.com e-mail adresine bildirmelisiniz. Ürünün iadesi veya değişimi talep ediliyorsa

Ürün İade/Değişim formunda gerekli alanları doldurarak info@onlinedonanim.com e-posta adresimize gönderebilir veya 0 530 977 55 55 numaralı hattımızı arayarak destek kaydı oluşturabilirsiniz.

İade Kabul Şartlarımız

Siparişinizi kargoya verilmeden önce iptal etmek isterseniz, iptal talebinizi 0 530 977 55 55 numaralı telefon hattımızı arayarak bildirmeniz yeterli olacaktır.

Müşteri, sözleşme konusu ürünü teslim almadan önce kontrol ederek; ezik, kırık, ambalajı yırtılmış vb. hasarlı ve/veya ayıplı ürünü kargo şirketinden teslim almadan hasar tespit tutanağı tutturması gerekmektedir. Teslim alınan ürün hasarsız ve sağlam olduğu kabul edilerek İade/Değişim işlemi yapılmayacaktır.

İade etmek istediğiniz ürünün faturası kurumsal ise, ürünü iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte göndermeniz gerekmektedir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri iade faturası kesilmediği takdirde kabul edilmeyecektir.

İade etmek istediğiniz ürünün faturası bireysel ise, ürün ile birlikte adınıza kesilmiş fatura çıktısını ve daha önceden bize e-posta veya faks yoluyla iletmeniz gereken

Ürün İade/Değişim formunun

ıslak imzalı/kaşeli halinin aslını, anlaşmamız olan kargo şirketi ile göndermelisiniz. İade etmek istediğiniz ürün ayıplı ise kargo ücreti tarafımızdan karşılanmaktadır. Diğer durumlarda ise kargo ücreti müşteriye aittir.

Müşterinin kusurundan kaynaklanan bir nedenle malın değerinde bir azalma olursa veya iade imkansızlaşırsa, müşteri; kusuru oranında zararı tazmin etmekle yükümlüdür. Ancak cayma hakkı süresi içinde malın veya ürünün usulüne uygun kullanılması sebebiyle meydana gelen değişiklik ve bozulmalardan müşteri sorumlu değildir.

Ürünleri; açıklamasında belirtilen mevcut standartları dışında kullanmak müşteri inisiyatifindedir. Örneğin kesilmeye direnci olduğu açıkça belirtilmeyen bir eldiveni; kesilme riski bulunan bir ortamda kullanmak, ısıya/sıcağa dayanıklı olmayan ürünü; sıcak ortamda kullanmak, tabanı; kullanılacak ortama uygun olmayan bir ayakkabıyı tercih ederek ürünün zarar görmesinden müşteri sorumludur. Bu bağlamda ürünü satın almadan önce teknik destek alabilirsiniz.

İadeler mutlaka orijinal kutu veya ambalajı ile birlikte taşınmaya uygun şekilde paketlenmiş olarak; kullanma kılavuzu, aksesuarları vb. kutu muhteviyatı eksiksiz olarak yapılmalıdır.

Ambalajı bozulmamış, tahrip edilmemiş, kullanılmamış ve yeniden satışı arz edilebilecek ürünlerin iptal iade ve değişimleri yapılabilmektedir.

Mesafeli Satış Sözleşmesi

MADDE 5’de beyan edilen şartlar kapsamında; tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan mallardan; iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayan (ayakkabı, ayakkabı tabanı, her türlü solunum maskesi ve maske filtresi, ciltle temas eden koruyucu tulumlar, tek kullanımlık eldiven ve tek kullanımlık tulumlar, kulak tıkaçları, diğer tek kullanımlık ürünler) ürünler iade alınmamaktadır.

* Üretici konumunda olmadığımız ürünlerin, tedarikçi/üretici tarafından değişim veya arıza tespiti için ürün incelemesi zamanı kontrolümüz altında değildir.

İade/Değişim formunu  buraya tıklayarak indirebilirsiniz.