Tedarik ve Sevk İşlemleri

OnlineDonanim.com üzerinden vermiş olduğunuz siparişlerde, ödemenizin onaylanmasına müteakip tedarik, sevk ve teslimat işlemleri başlamaktadır.

Şu anda Türkiye’deki uygun teslimat adreslerine Standart Teslimat, Ekspres Teslimat ve Aynı Gün (Akşam Teslimat) hizmeti sunuyoruz.

Stokta bulunan ürünler için günlük sevkiyat planı kapsamında, stok durumuna bağlı olarak 1-3 iş günü içerisinde (havale/eft siparişlerinde ödeme onayından sonra) kargoya verilir. İstanbul içi “Aynı Gün Kargo” seçeneği seçmiş iseniz de saat 17:00 de ürününüz teslim için depomuzdan çıkar.

Resmi ve idari tatillerde verilen siparişler, tatil gününden sonraki ilk iş gününde hazırlanmaya başlar.

Öncelikli hedefimiz, siparişlerinizin en hızlı ve en güvenli şekilde kargoya teslim edilmesidir. Bazı ürünlerde bu süre, ürünün özelliğine ve tedarikçiye göre farklılık gösterebilir. Tedarik süresi, malın/ürünün üretimiyle de alakalı olup 7 iş gününü bulabilir. Eğer ürün tedarik sürecinde herhangi bir sorun yaşanırsa, müşteri temsilcimiz sizi bu durum hakkında bilgilendirir.

Kargo Gönderi Ücretleri

Özel bir kampanya kapsamında ücretsiz kargo için minimum sipariş tutarı 500 TL ya da 1 kolidir.

Teslimat Yöntemi 500 TL / 1 Koli altı Siparişler Diğer Siparişler
Standart Teslimat Teslimat başına 10.00 TL Ücretsiz
Ekspres Teslimat* Teslimat başına 15.00 TL Ücretsiz
Aynı Gün (Akşam Teslimat) Teslimat başına 20.00 TL Teslimat başına 10.00 TL (Sadece Kapıda Ödeme)

Eğer bulunduğunuz yerde anlaşmalı olduğumuz kargo firmasının bir kargo şubesi yok ise, orası “mobil bölge” kapsamında değerlendirilir ve haftanın belli günlerinde ürün teslimi yapılır. Sitemizde belirtilen ürün tedarik süreci ve kargo ücretleri il, ilçe merkezleri için geçerlidir. İl, ilçe merkezleri ve mobil bölgenin dışında kalan noktalara ürün teslimi yapılamaz; yapılsa da ekstra bir kargo ücreti talep edilir.

Kargo Müşteri Teslim Süreleri

Varış Yeri Standart Teslimat Ekspres Teslimat Aynı Gün Teslimat
İstanbul 2-3 İş Günü 1 İş Günü Aynı Gün 17:00 – 21:00 saatleri arası**
Ankara, Bursa, İzmir 2-3 İş Günü 1 İş Günü
Diğer Şehirler 3-5 İş Günü 2 İş Günü
Şehir Merkezi Dışı 3-7 İş Günü

 

* Siparişinizi vermeden önce, alışverişi tamamlama aşamasında adresinizin Ekspres Teslimat için uygun olup olmadığını kontrol ediniz.

** Aynı Gün (Akşam Teslimat) seçeneği sadece İstanbul’da Küçükçekmece, Avcılar, Beylikdüzü, Bakırköy, Bahçelievler, Şişli, Beşiktaş, Kağıthane, Eyüp, Üsküdar, Kadıköy, Ümraniye ilçeleri için geçerlidir.

Bazı durumlarda birden fazla siparişteki ürünleri tek bir pakette birleştiririz.

Aksi belirtilmedikçe kargo ücretleri, sipariş edilen ürünlerin değerinden veya adedinden bağımsız olarak hesaplanır.

Kargo ücretlerine geçerli KDV dahildir.